Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Uygulamada temel prensip plazma enerjisi kullanılarak cilt üzerindeki istenmeyen doku, iz, leke gibi lezyonların süblimleştirme (buharlaştırma)sıdır.

Plazma enerjisinin en yaygın kullanım alanlarından birisi de uzamış olan üst göz kapağının cerrahisiz olarak düzeltilmesidir. Bu uygulama üst kapakta olduğu gibi alt göz kapağının cildini iyileştirmekte kullanılabilir.

Uygulama sırasında anestezi gerektirecek kadar bir acı oluşmamaktadır. Ancak gerekli görülürse uygulama alanında anestezik kremlerle veya lokal anestezik maddelerle anestezi yapabilir. Uygulama yapılan alanda uygulama sonrasında küçük, kahverengi, siyah kabuklar ve hafif ödem oluşacaktır.

Ödem birkaç saat ile birkaç gün içinde; kabuklanmalar ise 7-20 gün arasında bir sürede kendiliğinden kaybolacaklardır.

Tedavi süreci hastadan hastaya değişmekle beraber birden fazla seans gerekebilir. Gerekli olduğunda aynı alana 3 hafta sonrasında tekrar uygulama yapılabilir. Uygulama sonrası uygulama alanında geçici süreyle renk değişiklikleri, kabarık veya çukur alanlar oluşabilir.

Plazma enerjisi ayrıca cilt ve mukoza üstündeki iyi huylu kitlelerin yok edilmesinde, akne scarlarının tedavisinde, aktif aknede ve lekelerde kullanılabilir.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;