Anti-Aging uygulamalarında yepyeni bir yöntem: EXOSOME Hücre Yenileme Tedavisi

EXOSOME Hücre Yenileme Tedavisi

Yaşlanmanın cilt yüzeyinde oluşturduğu etkileri en aza indirgemek, cildi daha genç ve canlı bir yapıya kavuşturmak için estetik tıp alanındaki en yeni uygulamalardan biri olan EXOSOME hücrelerden, özellikle kök hücrelerden salınan hücre dışı veziküller veya küçük keseciklerdir.

Peki, ne yapıyor bu kesecikler?

Vücudumuzdaki tüm hücrelerin iletişiminde ve gençleşmesinde hayati bir rol oynayan bu kesecikler genç hücrelerden yaşlı hücrelere bilgi akışı sağlayarak yaşlı hücreleri gençleştirmekten sorumlu. Yaşlanma, kronik hastalıklar, çevresel faktörler ve genetik bozukluklar kök hücrelerin diğer hücrelerle olan iletişimini bozarak iletişim sürecini durdurabiliyor. Eksozomlar ise bu iletişim süreçlerinin düzenlenmesi ve devamlılığı konusunda kilit rol oynuyor. Dışarıdan sağlanan eksozomlarla kök hücrelerin işlevlerini desteklemek hücreler arası iletişimi güçlendirerek tedavi sırasında daha olumlu etkiler sunuyor.

Eksozomlar Nasıl Yapılır?

Eksozomlar kültürde yetiştirilen kök hücrelerin içinde bulundukları sıvı ortamdan arındırılması ve sonrasında kök hücrelerden kurtarılmasıyla elde edilir. Doza bağlı olarak Fibroblast hücre çoğalımına %80’e kadar artırabilir, kollajen sentezini 6 katına, elastin sentezini 3 katına çıkarabilirler.

Eksozom tedavisi hangi endikasyonlarda kullanılır?

  • Cilt gençleştirme
  • Leke tedavileri
  • Akne skarı tedavileri, gözenekli cilt sıkılaştırma
  • Saç dökülmeleri ve atopik dermatit /egzema tedavilerinde kullanılabilirler.

Eksozom tedavisi nasıl uygulanır?

Lokal anestezik krem uygulanmasının ardından çok ince iğnelerle yapılan basit ve acısız bir enjeksiyon tedavisidir. Tedavi sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilir ve sonuçlarını çok kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz.

Endikasyona göre 7-14 günde bir 3-8 seans olarak mezoterapi tekniği ile uygulanmaktadır.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;