Güneş korumasında unutulan noktalar

Güneş korumasında unutulan noktalar

Küresel ısınma ile artan sıcaklık, güneşin zararlı ışınlarının cildimize verdiği zararı da bir hayli arttırıyor. Güneş kremi kullanmayı günlük bir alışkanlık haline getirenlerin sayısı da günden güne çoğalıyor ama onların bile atladığı noktalar var. Gelin o noktaları beraber dolduralım.

Gözden kaçanlar
Evden çıkmadan önce yüzünüze uyguladığınız güneş kremini mutlaka boyun, ense, kulak ve ellerinize de uygulayın. Yaşlanma belirtilerinin yüzden sonra en çok görüldüğü bu bölgelerde lekelenme, kuruma ve kırışıklık görünümü güneşten korunmadığı sürece hızla artar. Bugüne kadar oluşan deformasyonları ortadan kaldırmak için ise kimyasal peeling uygulamasına başvurabilirsiniz. Kliniğimizde ışıltı peelingi olarak adlandırdığımız kimyasal peeling içeriğinde bulunan meyve asitleri ile cildin kontrollü bir şekilde soyulmasını sağlar. Cildi derinlemesine temizleyerek yıpranmış görünümü ortadan kaldırır.

Eksik kalmaması gerekenler
Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken saçlarınıza da aynı özeni göstermeniz gerektiğine dikkat çekmekte fayda var. Artan sıcaklık, deniz suyu ve daha sık yıkanmasından dolayı bozulan nem dengesini sağlamak için saç mezoterapisi bizim en çok uyguladığımız yöntemlerin başında geliyor. Düzenli yapıldığı takdirde saçtaki nem dengesini sağlamasının yanında saç dökülmesini de durdurarak yeni saç oluşumunu destekliyor.

Peki ya kremi uygularken…
Güneş faktörlü kremlerin etkisinin tam şekilde görülebilmesi için seçilen ürünün doğru oluşu kadar nasıl uygulandığı da önem teşkil ediyor. Kremin koruyucu özelliğinin aktif olabilmesi için dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneşe maruz kalacak bölgelere uygulanması gerekiyor. Dışarıda geçirilen süreye uygun olarak da belli aralıklarla tazelenmesi şart. Güneş ışınlarının gücü dikkate alındığında ise kullanılan makyaj ürünleri ne kadar korumalı olursa olsun, her makyaj öncesi ayrıca baz olarak güneş kremi sürmek en sağlıklısı.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;