İple Yüz Askılama

Yaşlanmayla birlikte cilt ve cilt altı yağ dokusu aşağıya doğru yer değiştirir. Bu değişim sonucunda çene hattının düzlüğünün bozulması, yanaklarda sarkmalar ağız çevresinde katlanmalar oluşur. Yer değiştiren dokunun üzerinde küçük kılçıkları olan iplerle orijinal yerine getirilmesi işlemine iple askılama tedavisi denir.

Lokal anestezi ile yapılan bu uygulama sonrasında 1-2 hafta kadar ciltte düzensizlikler görülebilir. Sonuçları anında başlayan bu tedavinin etkisi 4-6 aya kadar giderek artar.

Etkisini 2 yıl kadar devam ettirir . İple askılama tedavisi sayesinde yüzünüzde hacim artışı olmadan orijinaline sadık kalınarak gençleşme sağlanır. Mimik hareketlerinizde değişiklik olmaz. Sadece yüzde değil aynı yöntem boyun ve kol, bacak diz kapağı karın gibi sarkan vücut bölgelerinde de kullanılabilir.

İple askılama ile genetik olarak düşük olan veya yaşla düşmüş olan kaşlar da kaldırılabilir.

Örümcek Ağı

Ameliyatlarda iç dikiş materyali olan maddeden PDO, PLA dan yapılmış olan iplerin ince iğneler yardımıyla deri altına bir kafes veya örümcek ağı gibi yerleştirilmesiyle yapılan bir tedavidir. Eriyebilir olan bu ipler erirken yerinde kişinin kendi dokusundan oluşan iyileşme dokusu oluşturur. Oluşan bu yeni doku sayesinde ciltte sıkılaşma, canlanma yenilenme ve gerginleşme oluşur. Lokal anestezik kremlerle yapılan tedavi etkisini kişinin yaşına göre 2-5 sene kadar gösterir.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;