Peeling

Peeling in kelime anlamı “soyma”dır. Kimyasal peelingler çeşitli kimyasal maddelerle cildin üst tabakalarınının muhtelif derinliklerde soyma işlemi gerçekleştirerek deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmasıdır. Peeling tedavisinde glikolik asid, mandelik asit, salisilik asit, diğer meyve asitleri ve TCA gibi maddeler kullanılmaktadır.

Peeling tedavileri, cilt renk ve doku düzensizliklerinde, cildi yenileme ve temizleme amacıyla kullanılır. Tedavi sırasında asitlerin konsantrasyonlarına ve ciltte kalış sürelerine göre değişen derinlikte cildin yüzeyindeki bozulmuş, yıpranmış hasarlı cildi yüzeyden uzaklaştırır. Uygulama sırasında hafif yanma, batma, kaşıntı hariç acı duyulmamaktadır. Herhangi bir anesteziye gerek yoktur. Uygulamalar cildin durumuna göre 3-12 seanstır. Seans aralıkları 2-8 hafta arasında değişmektedir. Kür tedavisi bittikten sonra cildin durumunun korunması için 3-6 ay aralıklarla hatırlatma tedavisinin yapılması önerilir.

Peeling işleminden sonra güneşe çıkmamalı ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Kimyasal Peeling cildin ihtiyacına göre özel bakımlar, PRP, lazer tedavileri, mezolifting, radyofrekans ile kombin edilerek kullanılabilir.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;