Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlayabilmek için uygulanan yöntemlerden birisidir. Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde farklı yaş dönemlerinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Saç mezoterapisi saçta kuruluk, dökülme, cansız ve mat görünüm, yağlanma ve kepenklenme, uçlarda kırımla, mevcut saçı korumak ve saç ekimlerinden sonra saçlı deriyi beslemek amacı ile yapılır. Tedavi öncesinde kişilerin saç yapısı analiz edilir ve gerekli durumlarda hastanın tahlilleri istenerek tedavi programı çıkarılır. Saçın yıpranma oranına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saç telinin yapısına göre seans sayısı belirlenir. Uygulama mezoterapi tabancası ve dermapen kullanarak veya manuel yapılır. Saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral karışımları cilt altına gönderilir. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekir. Genellikle PRP ile kombinasyon önerilir.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;