Selülit Tedavisi

Selülit, cilt altı bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi ve beslenmesi bozulan bağ dokuda oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir. Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme selülit sorununun artmasındaki temel faktörleri oluşturmaktadır. Diğer taraftan, aşırı ve düzensiz kilo alıp verme ve hamilelik de selülit oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Hastanın yaşam şeklinin ve beslenmesinin düzenlenmesi selülit oluşumunu önlemede ve azaltılmada ilk basamak olmalıdır. Mezoterapi selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Cildin orta tabakasına ince kısa iğnelerle yapılan uygulamada selülitli bölgeye yağ parçalayıcı dolaşımı hızlandırıcı cildi sıkılaştırıp yeniden yapılandırıcı ilaç ve bitkisel kökenli kokteyller verilir 10-12 seans haftada 1-2 sıklıkta yapılan tedaviden sonra ayda 1 kez yapılan idame tedavilerle selülitin yeniden oluşması azaltılabilir.

Selülit  için Ozon Terapi; Ozon farklı mekanizmalarla selülitte etkilidir. Ciltte biriken doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına sağlar. Parçalanan yağlar vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu metabolizmasını hızlandırır.

Düzenli yapılan tıbbi masajlar ve egzersizler selülit için yapılan diğer tedavilerdendir.

Sosyal medyada paylaşın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

#gülerekgüzelleşin

Formu doldurun, hemen sizi arayalım güzelliğe bir adım daha yaklaşın!
Smileest Kliniği tarafından kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılması süreçlerine ilişkin yöntem, amaç ve hukuki sebepler ile sahip olduğum haklar konusunda bilgilendirildim.
Aydınlatma Metni doğrultusunda, Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer’in yetkilisi bulunduğu “Smileest Kliniği” tarafından form ile birlikte iletmiş olduğum iletişim bilgilerimle sınırlı olarak reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçla işlenmesini ve hizmet alınan tedarikçilerle paylaşılmasını;